+371 27831777 fiziocentrs@medsport.lv

Ultraskaņas terapija (US) ir viena no fizikālās medicīnas procedūrām, kas iek plaši pielietota dažādu saslimšanu un traumu gadījumos. US iedarbojas ar augstas frekvences skaņas viļiem, kas nav dzirdami cilvēka ausīm.  Šo terapijas metodi fizioterapeiti pielieto kopš 1940.gada, protams, aparāti ar katru gadu kļūst modernāki un precīzāki. Aparāta galviņa ir tiešā kontaktā ar pacienta ādu. Pretiekaisuma gēlus, kurus izmanto kopā ar US terapiju, uzklāj uz satraumētās vietas un ar apļveida kustībām US aparāta galviņa un mehāniskās svārstības tos ievada audos, gēli atvieglo US galviņas slīdamību, kā arī uzlabo US viļņu izplatību.

US terpaija paātrina dzīšanas procesus, palielinot asins plūsmu apstrādājamā zonā, samazina sāpes un tūsku, kā arī maigi masētas tiek muskuļu cīpslas un mazināta rētaudu veidošanās, piemēram, pie pleca muskuļu cīplsu saslimšanām. Ultraskaņas terapiju veiksmīgi izmanto pēc traumu, pēc operāciju periodā, piemēram, pēc starpskriemeļu diska trūču operācijām, muskuļu un saišu sastiepumiem, locītavu iekaisumiem, mugurkaula saslimšanām, tendinītiem, bursītiem, pie rētaudu mazināšanas un LOR saslimšanām, kā arī pie nervu sistēmas saslimšanām.

Terapiju neiesaka izmantot, ja ir izdomas par ļaundabīgām saslimšanām, grūtniecība, asiņošana, kaulu lūzumi vai vēnu tromboze.

US terapija ir ērta un nesāpīga, kas neaizņem daudz laika, izmanto ap 5-10 minūtēm. Vēlams veikt pārdienas, procedūru skaits atkarīgs no traumas vai saslimšanas. Ultraskaņas terapija veiksmīgi atvieglo ārstēšanās procesu, it īpaši sportistiem, kuriem svarīgi pēc iespējas ātrāk atgriezties sportista ikdienā.